Press enter to see results or esc to cancel.

Amiral Katili: iPhone'u Samsung'u Ağlatan Xiaomi Mi 8 İncelemesi (Şekli iPhone X Fiyatı Çin)Amiral Katili: iPhone’u Samsung’u Ağlatan Xiaomi Mi 8 İncelemesi (Şekli iPhone X Fiyatı Xiaomi)

Xiaomi 8. yılına özel olarak mi 7 modelini pas geçti ve elimizde duran Mi 8 ile piyasaya girdi. Lafı fazla dolandırmayalım gelin kamerayla birlikte incelememize hızlıca giriş yapalım.

DxoMark testlerinden 99 puan alarak iddialı bir giriş yapan Mi 8’de arka taraftaki çift kameramız dikkat çekiyor. Sony tarafından üretilen sensörlere sahip kameralarımızın ikisi de 12 MP değerinde. Geniş açılı olan f1.8 telefoto olan isef2.4 diyafram değerine sahip. Oldukça hızlı netleme yapabilen kameramızda, renklerin abartısız ve gerçeğe yakın olduğunu görebiliyoruz. Güneş altında çektiğimiz fotoğraflarda detaylarda hiç bir kayıp görmezken fotoğraflar oldukça keskin çıkıyor. Yüksek dinamik aralığı sayesinde hem gölge alanlar hem de parlak bölgeler oldukça güzel gözüküyor. Düşük ışığa baktığımız zaman Mi 8’in iyi iş çıkardığını görebiliyoruz. Özellikle iç mekanda veya düşük ışık koşullarında fotoğraf çekmeyi sevenler için yeterli gelebilecek bir kameraya sahip. Zengin ve canlı renk sunumunu düşük ışıkta da devam ettiriyor telefonumuz. Telefoto lensimiz sayesinde 2 kat optik yakınlaştırma yapabiliyoruz. Benim çok tercih etmediğim bir özellik olsa da bu özelliğinin de güzel çalıştığını söyleyelim. Tabi ikinci kameramız sayesinde bokeh dediğimiz arka plan bulanıklaştırmasını da yapabiliyoruz. Bu konuda da Mi 8 başarılı işler çıkarıyor. Bugüne kadar gördüğüm en iyisi diyemeyebilirim ancak en iyilerinden bir tanesi kesinlikle portre modunda. Arada bir saç-sakal kenarı gibi yerlerde kaçırmalar yapabiliyor. Flaş içinde bir iki kelimeyle özet geçmek gerekirse, çift ton led flaş karanlık ortamlarda iş görüyor. Fotoğrafı güzel doldurmasına rağmen biraz sarartıyor diyelim. Bir de kameradaki en önemli noktalardan birisi yapay zekaya sahip olması. Çiçek, gökyüzü, portre gibi sahneleri algılıyor ve fotoğrafı onlara en uygun hale getiriyor.

Ön tarafa baktığımız zaman 20 MP’lik f2.0 diyafram değerine sahip bir selfie kamerası bizleri bekliyor. Hatırlayanlarınız vardır. Mi mix 2s’te ön kamerayı pek beğenmemiştik. Ancak bu sefer firma dersine iyi çalışmış ve oldukça güzel bir selfie kamerasıyla gelmiş. Hem de üst tarafta. Bir çok farklı ışık koşulunda oldukça güzel özçekimler yapabiliyorsunuz. Güzellik modu da eklenmiş ancak bunu kapatma şansınız da tabi ki var. Ayrıca bokeh efekti yine ön kameramız için de geçerli.

Video tarafına da biraz değinmek gerekirse ana kameramız 4K çekimleri saniyede 30 kare yapabiliyor. 4 yönlü optik görüntü sabitleyicisi bulunmasına rağmen titremeleri çok iyi engellediğini söyleyemem. Ağır çekim sevenler için de 1080P çözünürlükte saniyede 240 kareye çıkabildiğini belirtelim. Ön kamerayla da 1080P videolar çekebiliyoruz. Şimdi sıra geldi mikrofonları dinlemeye.

Sıra geldi teknik özelliklere ve pil durumuna. Telefonun teknik özellik bakımından günümüzdeki bir çok amiral gemisinden aşağı kalır yanı yok diyelim. Günümüzün en güçlüsü Snapdragon 845 işlemcisine, Adreno 630 grafik işleme birimi eşlik ediyor. 6 GB ram’e sahip mi 8, 64/128 ve 256 olmak üzere 3 farklı depolama seçeneğiyle birlikte geliyor. Tabiki de teknik özellik tablosuna bakınca telefonun oyun, sosyal medya gibi bir çok ihtiyacımızı rahatlıkla karşılayabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi ben biraz oyun oynayayım kendisiyle ve biraz da pil durumundan bahsedeyim sizlere. 3400 mAh’lik bir bataryaya sahibimiz mi 8’de. Pil durumunu uzun uzadıya test etme imkanım olmadı çünkü telefon çok taze, ancak kullandığım iki-üç günlük süre boyunca pil pek yarıda bırakmadı. Standart bir kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor

Devamı için videoyu izleyin 🙂

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/

source